Uutinen  // 

Porukka muuttaa Facebookiin

Kasary kiittää kaikkia Porukka-verkkoyhteisöön liittyneitä. Kiitos, että olet antanut kasvosi Kasarylle. Olemme uskottava Kokoomuksen läheisjärjestönä vain, jos se koostuu aidoista ihmisistä. Hienoa, että olet ollut mukana osoittamassa, että seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjen asioita ei ole Kokoomuksessa unohdettu.

Kasaryn Porukan käyttämän Ning-järjestelmän muututtua maksulliseksi olemme tehneet päätöksen siirtää Kasaryn yhteisölliset toiminnot kokonaan Facebookiin. Kasarylla on Facebook-sivu, ja sillä on jo yli 150 tykkääjää – tykkääthän jo Sinäkin? Porukan julkiset keskustelut siirtyvät sinne. Tervetuloa!

Kasary rekisteröi yhdistyksen syksyllä 2010. Yhdistyksen jäsenten välistä keskustelua ja asiavalmistelua varten Kasarylla on tarve myös ulkopuolisilta suljettuun verkkoyhteisöön. Sen vuoksi olemme perustaneet Facebook-ryhmän. Siihen on tervetullut jokainen Kansallinen Sateenkaari ry:n jäsen. Lähetä siis jäsenhakemus heti osoitteessa www.kasary.fi/liity.

Edellämainituista syistä suljemme Ning-pohjaisen verkkoyhteisön vuodenvaihteessa.

Kommentoi