Lehdistötiedote, Uutinen  // 

Kasaryn hallitus uudistuu merkittävästi vuodelle 2019

Kansallinen sateenkaariryhmä – Kasary ry piti syyskokouksensa tänään 7.12.2018. Kokouksessa valittiin hallitus vuodelle 2019 ja päätettiin toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio vuodelle 2019.

Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittiin Iida Niva. Yhdistyksen hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin Janne Hälinen, Jenni Juulia Tikka (uusi), Konsta Nupponen (uusi), Max Laihonen (uusi) ja Päivi Kiili (uusi). Varajäseniksi valittiin Hannu Heikkinen, Ismo Kyllönen ja Susi Lehtola.

– Olen äärimmäisen innoissani uudesta hallituksesta! Vihdoin saamme kunnolla uutta verta mukaan ja yhdistys nousee varmasti ihan uudelle tasolle uuden porukan myötä. Iida on myös meidän ensimmäinen naispuolinen puheenjohtajamme ja hänellä on paljon uusia ideoita yhdistyksen kehittämiseksi, pitkäaikainen yhdistyksen sihteeri Hannu Heikkinen totesi.