Uutinen  // 

Kasaryn hallitus 2021 järjestäytyi!

Kansallinen sateenkaariryhmä – Kasary ry:n hallitus järjestäytyi etäkokouksessaan maanantaina 18.1.2021. Kokous valitsi yhdistyksen varapuheenjohtajaksi Jenni Juulia Tikan, sihteeriksi Iida Nivan, sekä hallituksen ulkopuoliseksi rahastonhoitajaksi Hannu Heikkisen. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa toista vuotta syyskokouksen aiemmin valitsema Max Laihonen.

Muut vuoden 2021 hallituksen jäsenet ovat Konsta Nupponen, Matti Oskari Saarinen (uusi) ja Jerry Träskelin, sekä varajäsenet Janne Hälinen, Asko Pekkala (uusi) ja Viljami Wiirilinna (uusi).

Vuoden 2021 toimintaa värittävät kevään kuntavaalit. Yhdistys tulee valmistelemaan vaaleihin tavoitteet, sekä tukemaan ehdokkaina olevia jäseniään ja tavoitteita kannattavia ehdokkaita tarjoamalla näkyvyyttä mm. sosiaalisessa mediassa. Lisäksi yhdistys järjestää vaaleihin liittyviä tilaisuuksia sekä yhdistyksen 10-vuotisseminaarin, joista kerrotaan lisää tuonnempana.

Kommentti artikkeliin “Kasaryn hallitus 2021 järjestäytyi!

  1. Hannu Heikkinen sanoo:

    Hyvä!

Artikkelin kommentointi on suljettu.